پروپوزال, نمونه پروپوزال نویسی , پروپوزال یعنی چه , پروپوزال چیست pdf, نمونه ای از پروپوزال, پروپوزال نویسی برای پروژه, پروپوزال اماده, روش نوشتن پروپوزال دکتری, نحوه نوشتن پروپوزال ارشد, پروپوزال نویسی چیست؟, پروپوزال نویسی, pdf چند نمونه پروپوزال, نمونه های پروپوزال, نمونه پروپوزال نویسی, پروپوزال نویسی برای پروژه, چند نمونه پروپوزال, نوشتن پروپوزال, زیست شناسی, بیوتکنولوژی, سلولی, ژنتیک , بیوشیمی

مشاوره پایان نامه و پروپوزال

یکی از نکات مهم و پایه ای برای انجام کارهای پژوهشی و و تحقیقاتی ، پروپوزال یا همان طرح تحقیق است. پروپوزال را می توان همانند نقشه راه در نظر گرفت که روش انجام کار و مراحل آن را نشان می دهد. نوشتن پروپوزال معمولا با اهداف مختلفی مانند پروژه های تحقیقاتی در سطح کشور یا پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. با توجه به اهمیت این موضوع در ادانه نحوه نگارش پروپوزال را توضیح خواهیم داد.

پروپوزال نویسی را می توان اساس کارهای تحقیقاتی در نظر گرفت. پروپوزال طرح تحقیق پروژه اصلی نیست بلکه طرح پیشنهادی اولیه برای انجام پروژه اصلی است. دقت در نوشتن پروپوزال، طراحی آزمایش و انجام محاسبات ، باعث می شود پژوهشگر در مراحل بعدی دچار مشکل نشود و فرایند انجام پروژه سریع تر پیش رود. در حقیقت می توان گفت در صورتی که هنگام تهیه پروپوزال تمام ارکان و قواعد آن را رعایت کرده باشیم ، تقریبا نیمی از پروژه را انجام داده ایم. با توجه به این مسائل ، آشنایی با روش نوشتن پروپوزال از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ادامه اجزای تشکیل دهنده پروپوزال و نکاتی که هنگام پروپوزال نویسی باید رعایت کرد را ارائه خواهیم داد.

بخش های تشکیل دهنده پروپوزال

1- عنوان تحقیق

اولین مرحله در پروپوزال نویسی تعیین عنوان پژوهش است. در تهیه عنوان پژوهش توجه به نکات زیر از اهمیت بالایی برخوردار است:

 • عنوان تحقیق نه باید خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی باشد
 • بهتر است که عنوان پژوهش متغیرهای وابسته را نشان دهد
 • عنوان باید اشاره به موضوعی جدید داشته باشد
 • موضوع پژوهش باید قابل اجرا باشد
 • موضوع پژوهش باید اهداف را مشخص کن

 

2- واژه ها و اصطلاحات : در این بخش از پروپوزال نویسی ، تعدادی از واژه های تخصصی آورده شده و با استفاده از منابع معتبر برای آن ها تعاریفی نوشته می شود.

3- بیان مسئله در پروپوزال نویسی : در این قسمت مسائل و سوالاتی که ذهن پژوهشگر را درگیر کرده و برای یافتن پاسخ آن ها اقدام به پژوهش می کند ، ارائه می شود.

4- ضرورت و اهمیت پژوهش : در این قسمت پژوهشگر به بررسی این موضوع که این پژوهش چه اهمیتی دارد و از نتایج آن در چه زمینه ای استفاده می شود ، می پردازد.

5- پیشینه تحقیق : در این قسمت از پروپوزال نویسی ، پژوهشگر به ارائه توضیحاتی از پژوهش های قبل که توسط افراد دیگر در رابطه با موضوع خود انجام شده است ، می پردازد.

6-
اهداف : در این قسمت اهداف اصلی از پژوهش بیان می شود.

7- سوالات : در این قسمت سوالاتی در مورد پژوهش مطرح می شود.

8- فرضیه : در این قسمت از پروپوزال نویسی ، پژوهشگر حدسیات خود در رابطه با موضوع را بیان می کند.

9- روش ها و مراحل پژوهش : در این قسمت نوع تحقیق و مراحلی که برای انجام آن انجام خواهد شد آورده شده است.

10- کاربرد نتایجدر این قسمت به سازمان ها و گروه هایی که می توانند از نتایج پژوهش استفاده کنند ، اشاره می شود.

11- محدودیت های تحقیقدر این قسمت از پروپوزال نویسی ، موانع و محدودیت هایی که در مقابل پژوهشگر وجود داشته است بیان می شود.

البته دانشگاه ها و دانشکده های مختلف قالب مخصوص خود را برای پروپوزال تعیین کرده اند و دانشجویان باید گروه "بایو وان" به عنوان یک گروه تخصصی در زمینه مشاوره و انجام پروژه های تخصصی گرایش های زیست شناسی فعالیت می کند.

گروه "بایو وان"  با بهره گیری از دانش آموختگان با تجربه و جوان دانشگاه تهران و با پشتوانه  دانش و تجربه پرسنل خود  افتخار دارد که خدمات تخصصی در زمینه های مختلف  زیست شناسی اعم از بیوتکنولوژی، سلولی و مولکولی، نانوبیوتکنولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک و... را به دانشجویان ارائه نماید.  گروه "بایو وان" موفقیت خود را مدیون سه اصل اساسی و مهم "تعهد"،" تفاوتو "خلاقیت" است و این اصول را سرلوحه کار خود در همه ارکان قرارداده است.

نحوه سفارش پروژه
 1. برای سفارش مشاوره پایان نامه و انجام پروپوزال بر روی دکمه سفارش مشاوره پایان نامه و پروپوزال که در انتهای همین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.
 2.  کارشناسان بایو وان پس از بررسی دقیق محتوای پروژه، زمان و هزینه آن را تعیین می کنند که توسط ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.
 3.  پس از توافق بر موعد تحویل و هزینه انجام پروژه و پرداخت یک سوم تا نیمی از هزینه انجام پایان نامه و انجام پروپوزال بعنوان پیش پرداخت، بلافاصله کار روی پروژه آغاز خواهد شد.
تعرفه انجام پایان نامه و پروپوزال
زمان انجام پروژه
اطمینان از کیفیت انجام پروژه ها
مدت زمان پاسخ گویی به سفارش ها

چرا Bio1.ir؟

 • گارانتی پروژه های تخصصی و تضمین کیفیت ترجمه های انجام شده
 • همکاری و ارسال سفارش بصورت ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی
 • انجام کلیه مراحل بصورت غیرحضوری و آنلاین
 • بهره مندی از تخفیف ویژه درصورت سفارش مجدد
 • امکان تهیه گزارش گام به گام پروژه ها [خودآموز]
 • بهره گیری از نخبگان و متخصصان حرفه ای هر رشته
 • انجام پروژه در کوتاهترین زمان ممکن
 • دریافت پروژه از طریق ایمیل
 • کیفیت عالی پروژه
اگر برای سفارش خود عجله دارید به تلگرام شماره 09108350291 با ایدی bio1admin@ مراجعه کنید یا پیامک بزنید.
کانال تلگرامی بیوتکنولوژی و زیست شناسی اینستاگرام بیوتکنولوژی, bio1 ریسرچ گیت گوگل اسکولار بیوتکنولوژی لینکدین بیوتکنولوژی
تمام حقوق این سایت متعلق به گروه bio1 به سرپرستی پوریا غلامی تیلکو می باشد . نقل مطالب متمم بدون ذکر منبع، تخلف محسوب شده و متخلفین بر اساس قوانین جاری کشور مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

جستجو